Na hasło „botoks” ludzie reagują bardzo różnie. Jedni uważają go za lek na nieśmiertelność, inni zaś – za coś niegodnego, nie mającego prawa znaleźć się w naszym organizmie. Choć z jednej strony nie powinno się ingerować w naturalne procesy starzenia ciała, warto zmienić swoje nastawienie chociażby z tego powodu, że każdy z nas korzysta z usług dentystycznych, a to także ingerowanie w naturalne procesy starzenia się zębów. Toksyna botulinowa to temat na kilka książek, ale z uwagi na Wasze prośby mailowe postanowiliśmy choć trochę przedstawić Wam tą substancję.

Jak działa botoks?

Toksyna botulinowa działa miejscowo, porażając mięśnie i nie pozwalając im na jakikolwiek ruch. Dzięki temu świetnie sprawdza się w walce ze zmarszczkami mimicznymi na które w zasadzie nie mamy wpływu. Stosując botoks na zmarszczki mimiczne możemy je wyeliminować całkowicie, ponieważ nasz organizm szybko przyzwyczai się do porażenia tego miejsca. Działanie toksyny botulinowej możemy sobie w prosty sposób wyobrazić: Zwykła zmarszczka to ubytek skórny, który należy wypełnić. Botoks zamiast wypełnienia (to nie kwas hialuronowy), porazi to miejsce i stanie się ono jędrne. Choć wizualnie zmarszczki nam znikają – tak naprawdę skóra się mocno ściąga i po aplikacji botoksem samoistnie nie będziemy mogli zrobić „zmarszczki”. Doskonałym przykładem jest prezenter Krzysztof Ibisz, który wbrew pozorom nie stosuje ogromnych dawek botoksu, trzyma się bardzo dobrze i oprócz środków doraźnych, często korzysta z siłowni. To przykład osoby, która wie, w jaki sposób korzystać z botoksu, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić.

Kto powinien korzystać z botoksu?

Przede wszystkim te osoby, którym nie podobają się własne rozstępy, zmarszczki oraz wszelkie niedoskonałości. Toksyna botulinowa to po części kwas, który jest produkowany przez nas organizm. Z biegiem lat zaczyna go nam brakować i dlatego powstają zmarszczki. Stosowanie botoksu w odpowiednim wieku (czyli w momencie, gdy dopiero tworzą nam się zmarszczki) zapewni doskonałą kondycję skóry aż do późnych lat starości.

Botoks to bardzo wdzięczna substancja, która znajduje się w coraz większej liczbie kosmetyków. Trudno się temu dziwić, wszak ma znakomite właściwości. Jeśli macie do nas jakieś pytania w tym temacie lub chcecie się podzielić własnymi opiniami – zapraszamy do dyskusji pod tematem. 

 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *