Już tylko kilka tygodni i lato zacznie wchodzić w swoją decydującą fazę. Choć czasu wydaje się bardzo niewiele, można w ciągu zaledwie kilkunastu dni zredukować rozstępy do minimum tak, by w zasadzie nie były widoczne. Dziś dowiecie się kilka słów na temat powstawania rozstępów oraz skutecznych metodach na walkę z nimi. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego powstają rozstępy?

W kwestii rozstępów chodzi głównie o masę ciała, a konkretniej – jej gwałtowny spadek lub wzrost. Każda kobieta po przebytej ciąży narzeka na rozstępy, ponieważ są efektem rozciągania się skóry. Gdy kobieta urodzi – skóra zaczyna powracać do dawnej formy, lecz efektem ubocznym będą brzydko wyglądające rozstępy. Rzadko się zdarza, aby brzemienna kobieta po urodzeniu dziecka nie narzekała na zwisającą skórę i rozstępy – choć ten pierwszy przypadek nie musi dotyczyć każdej młodej mamy, o tyle rozstępy już tak.

Jak walczyć z rozstępami?

Rozstępy są naturalną reakcją ciała na rozciąganie się i ściąganie skóry. Efektem ubocznym są kreski, które po prostu brzydko wyglądają. Trudno się ich pozbyć, można co najwyżej je rozjaśnić do takiego stopnia, aby nie rzucały się w oczy. Jedną z najpopularniejszych metod jest stosowanie kremów. Mają one w składzie wodę termalną, która dostarcza skórze oraz porom niezbędnych minerałów. Minerały te rozchodzą się po całym organizmie i pobudzają naskórek do wzmożonej produkcji. Warto wiedzieć, że o ile człowiek „wymienia” skórę raz na siedem lat, o tyle stosując kremy przeciwko rozstępom ten proces będzie szybszy.

Świetnym sposobem na walkę z rozstępami będą treningi na siłowni oraz zbilansowana dieta. Dieta oparta na warzywach nie będzie powodować wzdęć, dlatego po treningu skóra zacznie się „ściągać”, mięśnie rosnąć, a rozstępy mimowolnie stracą swój kolor, strukturę, by w końcu całkowicie zaniknąć.

Odzież termoaktywna

Kobiety korzystające z bielizny lub odzieży termoaktywnej często nie wiedzą, że to bardzo dobry sposób na rozstępy. Odzież idealnie przylega do ciała, co powoduje prawidłowe krążenie krwi, a skutkuje to niwelowaniem rozstępów. Jeśli w ten sposób chcecie walczyć ze swoją dolegliwością, to polecamy odzież termoaktywną tylko renomowanej marki.

Z rozstępami można wygrać i udowodniło to już wiele kobiet. Jeśli macie do nas pytania w tym temacie, to czekamy na nie w komentarzach. 

 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *