O osobach, które pomimo podeszłego wieku nadal mogą się pochwalić świetną kondycją skóry mówi się, że stosują botoks. Zapewne w wielu przypadkach tak właśnie jest, ale skóra to organ bardzo indywidualny, który nie ulega degradacji jeśli dba się o nią w sposób prawidłowy. Tematem dzisiejszego artykułu będzie botoks, który dla jednych jest najlepszym sposobem na „wieczną młodość”, a dla drugich kosztownym sposobem na cofnięcie swojego licznika. Jak to z nim jest? Poniżej kilka mitów, w które nie powinniście wierzyć!

Botoks rozciąga skórę

Fakt, że użycie botoksu może zredukować zmarszczki nie oznacza, iż skóra po jego aplikacji się rozciąga. Botoks po prostu wypełnia martwe tkanki, czyli uzupełnia mięśnie łączące jedną część skóry z inną. Efekt wypełnienia faktycznie może przypominać „rozciąganie”, ale nie ma z nim nic wspólnego.

Botoks wypełnia usta

To mit. Botoks nie jest substancją wypełniającą, ani nie ma takich właściwości. Do wizualnego powiększania ust stosuje się kwas hialuronowy, który w miejscu aplikacji rzeczywiście powiększa usta.

Aplikacje botoksem trzeba powtarzać

Osoby decydujące się na stosowanie botoksu nie muszą tego robić przez całe życie. Substancje aktywne zawarte w popularnym botoksie tak szybko się nie rozkładają. Wystarczy popatrzyć na twarze aktorów, którzy stosują botoks, aby zredukować zmarszczki. Po jednej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej mogą przez kilkanaście miesięcy cieszyć się młodszym wyglądem pod warunkiem, że nadal będą dbać o kondycję swojej skóry.

Botoks nie jest szkodliwy!

Stosowanie botoksu nie wpłynie negatywnie na naszą skórę, ponieważ jest to hormon, który nasz organizm produkuje cały czas. Wraz z upływem lat faktycznie zaczyna go brakować (podobnie jak kolagenu), a samo uzupełnienie jest nawet bardziej, niż zdrowe. Botoks stosowany jest od wielu lat i jak do tej pory dla nikogo nie okazał się szkodliwy.

To wszystko na dziś. Jeśli macie do nas pytania w kwestii tego środka, to zapraszamy do dyskusji w komentarzach. 

 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *