Co druga kobieta po 30 – stce zaczyna narzekać na kondycję swoich nóg. Głównie chodzi o pękające naczynka, które w początkowej fazie nie powodują żadnego bólu, ale wyglądają nieestetycznie i wymagają natychmiastowego leczenia. Postanowiliśmy napisać krótki poradnik, w którym dowiecie się jak walczyć z pękającymi naczynkami domowymi sposobami. Jesteśmy przekonani, że nasze rady okażą się pomocne i nie będziecie musiały wydawać kroci na wizyty w gabinetach medycyny estetycznej. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego naczynka pękają?

Głównym powodem pękających naczynek są problemy z wagą. Jeśli w ostatnim czasie mocno przytyłaś lub straciłaś kilka kilogramów – Twoje nogi na pewno to odczują. Stopy utrzymują ciężar całego ciała i gdy nasza masa gwałtownie się zmieni, nie ma opcji, aby naczynka tego nie odczuły. Drugim powodem jest stres, który działa niemal na cały organizm. Myślenie o pękających naczynkach samo z siebie sprawia, że tworzy się ich więcej.

Jak pozbyć się pękających naczynek?

Najlepszym sposobem będzie wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, lecz domowymi metodami również można tego dokonać. Świetnie sprawdzą się okłady z kwaśnego mleka lub innych substancji, które przyspieszają krążenie krwi. Musicie wiedzieć, że przyjmowanie leków hormonalnych lub sterydów niemal zawsze doprowadza do pękania naczynek. Podczas kuracji należy odstawić tabletki antykoncepcyjne, sterydy anaboliczne, organiczne i wszystko, co wpływa na krążenie krwi (chemicznie).

Disomina

Mając kilkanaście złotych warto zainwestować w leki, które w składzie posiadają disominę. To substancja poprawiająca krążenie krwi i pomaga pozbyć się pajączków (nazwa potoczna dla pękających naczynek). Na rynku dostępnych jest wiele leków bez recepty, lecz decydując się na „chemię”, warto udać się do lekarza po dedykowany środek.

Kwaśne rzeczy usprawniają funkcjonowanie układu krążenia. Podobnie jest zresztą z disominą. Jeśli macie swoje, domowe metody, to napiszcie o nich w komentarzach. 

 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *