Medycyna estetyczna to szereg usług mających na celu poprawę kondycji ciała, jego odmłodzenie i utrwalenie efektów. Na zabiegi odmładzające decyduje się coraz więcej osób, które zaczynają narzekać na upływający czas i naturalne procesy starzenia się skóry / ciała. Postanowiliśmy przedstawić Wam najpopularniejsze zabiegi, które z roku na rok tanieją i są warte uwagi, jeśli chcemy tylko spróbować odmłodzić się wizualnie.

Usuwanie zmarszczek

Usuwanie, a w zasadzie – redukcja zmarszczek to jeden z najpopularniejszych zabiegów. Do tego celu używa się botoksu, czyli toksyny botulinowej. Zaaplikowana miejscowo poraża mięśnie i powoduje efekt „wypełnienia”, choć wypełnieniem nie jest. Porażona skóra nie będzie mogła zmienić swojej struktury przez dłuższy czas, dlatego zabiegi z botoksu często się powtarza zwłaszcza wtedy, gdy nie dbamy o odpowiednią higienę naszej skóry po pierwszej wizycie w gabinecie.

Usuwanie blizn oraz rozstępów

Blizny są bardzo nieestetyczne i bywają efektem niepożądanych działań. Często w wyniku zwykłego poparzenia pozostaje nam blizna, którą trudno zwalczyć domowymi sposobami. Sprawdzi się zatem zabieg w gabinecie medycyny estetycznej polegający na laserowym ich usunięciu. Podobnie jest z rozstępami, które można rozjaśnić, lecz trudno usunąć na stałe.

Powiększanie ust

To zdecydowanie najpopularniejszy zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Miejscowa aplikacja kwasu powoduje natychmiastowe „puchnięcie” ust, a efekt końcowy zależy od rodzaju kwasu i profesjonalizmu chirurga medycyny estetycznej. To, że bardzo wiele zabiegów nie daje pożądanych efektów jest wynikiem oszczędności i szukania „okazji”. Sam dostęp do kwasu hialuronowego może mieć każdy, lecz tylko dobry specjalista będzie umiał go odpowiednio wykorzystać.

Poznaliście trzy najpopularniejsze zabiegi. Chcieliśmy napisać także coś o cenach, lecz dużo zależy od samego gabinetu, jego doświadczenia i specjalistów, których marka zatrudnia. Jeśli chcecie się podzielić swoimi spostrzeżeniami na ten temat, to czekamy na Was w komentarzach!

 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *