W pierwszej części (link tutaj) dowiedzieliście się o przygotowaniach do zabiegu medycyny estetycznej. Dziś poczytacie o bólu, który rzekomo zawsze im towarzyszy oraz cenach za takie przyjemności. Jeśli nie pamiętacie pierwszej części artykułu – polecamy lekturę przypominającą.

Czy zabiegi medycyny estetycznej bolą?

Choć środki znieczulające są na tyle nowoczesne, aby zahamować najgorszy ból – trudno, aby podczas zabiegów nie odczuwać niczego. W zależności od rodzaju usługi może się pojawić dyskomfort fizyczny oraz psychiczny. Fizyczny gorzej znoszą mężczyźni, zaś psychiczny (strach przed nagością) – kobiety. Bólu jako takiego raczej nie doświadczycie, ponieważ znieczulenie komputerowe (bez użycia igły, tylko punktatora w kształcie długopisu) całkowicie go eliminuje. Doświadczycie za to skutków ubocznych, które niemal zawsze pojawiają się na kilka dni lub godzin po zabiegu.

Najpopularniejszym zabiegiem jest redukcja zmarszczek lub ich całkowite usunięcie. To jedna z tych usług, której nie będzie towarzyszył dyskomfort psychiczny, ale fizyczny. Botoks, który aplikowany jest pod skórę będzie powodował nieprzyjemne uczucie, a jeszcze gorsze mogą się okazać skutki uboczne. Zaczerwienienie miejsca aplikacji, swąd oraz ogólne zmęczenie to tylko niektóre z nich.

Finał: Ile to kosztuje?

Wbrew pozorom bardzo mało. Porównując przeciętne zarobki do możliwości, jakie daje nam medycyna estetyczna wychodzi na to, że człowiek zarabiający średnią krajową może za te pieniądze zredukować wszystkie zmarszczki. Niektóre zabiegi są bardzo tanie, zaś inne drogie – choć takie same. Ogromne znaczenie ma klinika z której usług skorzystamy jak również profesjonalizm samego specjalisty. Ważne są także środki wykorzystywane do zabiegów. Im lepszej są marki, tym lepsze będą efekt. Do najdroższych zabiegów należy laserowe usuwanie przebarwień, korekty oczu, ust, kącików warg oraz uszu. Mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Teraz wiecie już sporo na temat zabiegów medycyny estetycznej. Jeśli zamierzacie poddać się takiej usłudze to zachęcamy do zainteresowania się tym tematem bliżej. Czytajcie o konkretnym zabiegu jakim jesteście zainteresowani i zanim wybierzecie się do gabinetu – napiszcie nam w komentarzu 🙂

 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *