Jedną z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się dziedzin medycznych jest medycyna estetyczna. Pozwala na zredukowanie zmarszczek, usunięcie blizn, pajączków, korektę ust i tak dalej. Choć niektóre zabiegi kosztują naprawdę wiele, nie brakuje zwolenników chirurgii estetycznej. Zwłaszcza kobiety umiłowały sobie te usługi wiedząc, że mogą za kilka tysięcy złotych wizualnie cofnąć swój „licznik”, czyli zatrzymać naturalne procesy starzenia się skóry. Dziś postanowiliśmy pokazać Wam, jak wygląda podstawowy zabieg medycyny estetycznej. Dedykujemy go wszystkim tym, którzy zastanawiają się nad bólem, czasem i ceną.

Jak się do tego przygotować?

Przygotowanie pacjenta do zabiegu może trwać nawet kilka tygodni przed samym zabiegiem. Bardzo wiele zależy od trybu życia pacjenta, jego higieny oraz skłonności do nałogów. Niektóre osoby są gotowe już od przekroczenia progu gabinetu, zaś inne – będą musiały zmienić swój tryb życia, aby substancje wykorzystywane podczas zabiegów mogły być maksymalnie efektywne. Sporo też zależy od wieku i przebytych chorób. Jeśli pacjent cierpi na nadczynność tarczycy, poważną nadwagę lub problemy z cukrzycą – muszą zostać przebadane przez specjalnych lekarzy, którzy albo dopuszczą do zabiegu, albo go całkowicie wykluczą (zazwyczaj jednak pacjentowi udaje się poddać zabiegowi).

Ile zabiegów potrzeba?

Tutaj też bardzo wiele zależy od samego pacjenta. Wbrew pozorom jego nastawienie może oznaczać konieczność powtórzenia zabiegu lub wykonywanie usługi w „połowie” (jeżeli pacjent nie chce, np: zredukować wszystkich zmarszczek, tylko konkretne, wybrane obszary). Zazwyczaj redukcja zmarszczek oznacza jeden lub maksymalnie dwa zabiegi, lecz znane są przypadki, gdy pacjent potrzebował ich aż czterech, ponieważ nie był do końca gotowy psychicznie, lub jego ciało wolno wchłaniało substancje stosowane podczas zabiegów.

To już wszystko w tej części. W drugiej poczytacie o cenie zabiegów oraz bólu, który ponoć zawsze im towarzyszy. 

 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *