Lato już prawie w pełni, a większość kobiet nadal szuka sposobu na poprawę swojej figury. Stosowanie leków odchudzających, specjalnych diet oraz maseczek może oczywiście pomóc, lecz na efekty i tak trzeba będzie czekać przynajmniej kilka, może nawet kilkanaście tygodni. Postanowiliśmy podpowiedzieć Wam, w jaki sposób uzyskać wymarzoną sylwetkę dzięki prostym ćwiczeniom i jednej zasadzie żywienia. Zaciekawione? Zapraszamy do lektury!

Bo dieta ma sprawiać przyjemność

Kobiety w odróżnieniu od mężczyzn nie przepadają za dużymi ilościami mięsa. Same z siebie lubią o siebie zadbać, dlatego w kobiecej diecie sporo jest warzyw, owoców i niestety … słodyczy. Jeśli chcecie uzyskać wymarzoną sylwetkę, należy odstawić słodycze na bok i w zasadzie będzie to jedyna zmiana w diecie. Warzywa i owoce są jak najbardziej w porządku i można je spożywać w nadmiarze (mają tak dużo wody, że trudno dzięki nim przytyć).

Jedna zasada żywienia

Musicie zrezygnować ze śniadania. To najważniejszy element w trakcie odchudzania. W ciągu dnia jedzcie tyle, ile chcecie, lecz śniadań nie możecie tykać przed … treningiem. Wiecie co to jest cardio? To ćwiczenia na „głodniaka” czyli na pusty żołądek. Cardio możemy nazwać poranny jogging, ćwiczenia na bieżni lub rowerku. Czas treningu nie powinien przekraczać 40 minut, bo ciało skończy spalać tłuszcz i zacznie „pożerać” własne mięśnie. Jeśli zależy Wam na idealnej sylwetce – nie możecie do tego dopuścić.

I w ten sposób uzyskam idealną sylwetkę?

Zdecydowanie tak, choć wiele kobiet nie zdaje sobie z tego sprawy. Ćwiczenia cardio w połączeniu z normalną dietą spalą tłuszcz równomiernie. Nie trzeba dbać o poszczególne partie mięśni, bo nie ma to sensu w przypadku kobiet. Aby zrzucić od 3 do 4 kilogramów trzeba ćwiczyć od 4 do 5 tygodni. Efekt na pewno będzie zadowalający!

Uzyskanie idealnej sylwetki nie powinno być żadnym problemem dla kobiety, która zwyczajnie zechce o siebie zadbać i wprowadzi odrobinę rygoru do swojego życia codziennego. Jeśli macie do nas jakieś pytania, to czekamy na nie w komentarzach!

 

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *